Taco holder 19x10xH6cm 3 parts antique silver Serve
Present tacos perfectly with the antique silver taco holder from the Serve collection (19x10xH6 cm). Made from durable stainless steel, this holder keeps tacos upright for a neat and tasteful presentation.
SKU: 791487
€6.95
(Excl. VAT)
Loading...
- Tailored for hospitality
- Quality, style and value in one
- Built for daily use
Enter the world of Serve, the secret armour for bistro chefs who have taste as well as style. Made from durable stainless steel, this collection adds a touch of spice to culinary creations. From small jars full of home-made dips to tumblers of artisan sauces, Serve provides a flavourful and creative option for bistro service. The large trays provide ample space for lots of dishes, while the serving buckets add a playful touch. Sturdy and chic, this collection can withstand the frenzy of the bistro kitchen and is easy to clean.
| SKU | 791487 |
|---|---|
| Brand | Bonbistro |
| Collection | Serve |
| Product type | Taco Holder |
| Newest | Jan 8, 2026 |
| Main color | Silver |
| Colors | Silver |
| Main material | Metals |
| Materials | Stainless Steel |
| Finish | Vintage |
| Shape | Multishape |
| Commercial dimensions | 19x10xH6cm |
| Produced in | China |
| Diameter | 0 |
| Length (cm) | 19 |
| Width (cm) | 10 |
| Height (cm) | 6 |
| Weight | 0,23 |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | No |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 6 |
Inner carton
| Barcode: | 25410595780208 |
| Width: | 0.115 m |
| Height: | 0.12 m |
| Length: | 0.2 m |
| Weight: | 1.38 kg |
| Quantity: | 6 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595780201 |
| Width: | 0.25 m |
| Height: | 0.26 m |
| Length: | 0.43 m |
| Weight: | 11.04 kg |
| Quantity: | 48 |
Palet
| Barcode: | 35410595780205 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 0.96 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 198.72 kg |
| Quantity: | 864 |