Saucer 16,5cm brown flower Retro
Serveer nostalgie met het 16,5 cm bruine bloemenschaaltje uit de Retro-collectie van BonBistro. Perfect voor bistro's en cafés, dit stevige porseleinen stuk combineert vintage charme met moderne functionaliteit. Ideaal om je beste koffies of desserts te presenteren.
SKU: 741068
€3.95
(Excl. VAT)
Loading...
- Tailored for hospitality
- Quality, style and value in one
- Built for daily use
Retro combines vintage charm with modern functionality. High-quality porcelain, designed for intensive use in horeca establishments.
- High-quality porcelain
- Dishwasher safe
- Horeca-proof and durable
- Available in various designs
| SKU | 741068 |
|---|---|
| Brand | Bonbistro |
| Collection | Retro |
| Product type | Saucer |
| Newest | Jun 12, 2025 |
| Main color | White |
| Colors | Brown, Cream, Green, Off-White, White |
| Materials | Porcelain |
| Shape | Multishape, Round |
| Commercial dimensions | 16,5cm |
| Produced in | Egypt |
| Diameter | 16.5 |
| Length (cm) | 16.5 |
| Width (cm) | 16.5 |
| Height (cm) | 1.8 |
| Weight | 0,205 |
| Dishwasher safe | Yes |
| Dubbelwalled | No |
| Food safe | Yes |
| Giftbox | No |
| Handmade features | No |
| Microwave oven safe | Yes |
| Oven safe | No |
| From recycled material | No |
| Qty Increments | 6 |
Inner carton
| Barcode: | 25410595776577 |
| Width: | 0.165 m |
| Height: | 0.105 m |
| Length: | 0.165 m |
| Weight: | 1.23 kg |
| Quantity: | 6 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595776570 |
| Width: | 0.34 m |
| Height: | 0.235 m |
| Length: | 0.34 m |
| Weight: | 9.84 kg |
| Quantity: | 48 |
Palet
| Barcode: | 35410595776574 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 1.09 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 236.16 kg |
| Quantity: | 1152 |